نوشته شده توسط رسول عباسپور
از دسته بندی : نکات آموزشی
بازدید: 1009 بازدید
تعداد نظرات: بدون نظر
مدت زمان مطالعه: 2 دقیقه

طبق آخرین آمار تا شهریور سال ۹۸ حدود ۶۷ میلیون ایرانی از اینترنت استفاده میکنند و با توجه به این آمار جالب است که بسیاری از شرکت‌ها و صاحبان کسب و کارهای کوچک هنوز هم تصمیم ندارند تا مقداری زمان و هزینه صرف طراحی وب سایت برای خود کنند.

 

1. نیاز به طراحی وب سایت ندارم.

در جواب این موضوع باید گفت در حال حاضر بیش از ۹۰ درصد استفاده کنندگان از اینترنت در ایران ، سنی بین ۱۹ تا ۵۰ سال دارند. آیا نادیده گرفتن این تعداد مشتری بالقوه از نظر اصول بازاریابی کار درستی است؟

گاهی اوقات طراحی یک وب سایت بهترین و سریع ترین راه برای گسترش کسب و کار به خصوص در مورد کسب و کارهای کوچک است .

 

2. کسب و کار من ربطی به اینترنت و حضور آنلاین ندارد

 خب این خبر بسیار خوبی است . چون رقبای کمتری در فضای مجازی دارید و با طراحی وب سایت حرفه ای و متناسب با کسب و کار خود می توانید از آنها پیشی بگیرید .

طبق آمار حدود ۷۰ درصد کاربران در اینترنت به دنبال محصول یا خدمات مورد نظر خود می گردند همچنین تقریباً بیش از ۹۰ درصد دارندگان تلفن همراه هوشمند در ایران به اینترنت متصل هستند .

داشتن یک وب سایت به توسعه برند و کسب و کار شما کمک می‌کند.

 

3. پول کافی برای طراحی سایت ندارم

از آنجایی که طراحی سایت ، کار ارزانی نیست و با توجه به اینکه بسیاری از شرکت‌ها به ایجاد وب سایت های ارزان مشغول هستند و بدون در نظر گرفتن معایب اینگونه سایت ها و کیفیت پایین آنها ، اینگونه سایت ها می تواند به عنوان آخرین راه حل مورد توجه قرار بگیرند .

اما با توجه به فواید کار با شرکت‌های بزرگ و حرفه‌ای و ساخت یک وبسایت مبتنی بر نیازهای کسب و کار خود مطمئنا به این نتیجه خواهید رسید که هزینه های طراحی و ساخت وب سایت بسیار معمول آن است . چرا که با توجه کرد با توجه کردن به مسائل فنی در کنار اجرای اصول بازاریابی این تضمین را به شما می دهد که در مدت کوتاهی درآمد بسیار بیشتری از آنچه هزینه کرده اید را کسب کنید .

 

4. به اندازه کافی مشتری دارم

این جمله از لحاظ کسب و کار حرفه‌ای و اصول بازاریابی اصلاً درست نیست . در صورت عدم طراحی وب سایت هیچ گاه متوجه نخواهید شد که چه موقعیت هایی را از دست داده اید .

طبق آمار بیش از ۵۰ درصد جستجو ها در اینترنت به دنبال نتایج محلی هستند .

فرض کنید که شما در یکی از مناطق غربی تهران یک صرافی دارید ، فردی نیاز به تبدیل چنج کردن پول خود دارد و در اینترنت عبارت صرافی در تهران را جستجو می کند تا یک صرافی مطمئن را پیدا کند و حتی ممکن است بازه جغرافیایی را محدودتر کند و عبارت صرافی در غرب تهران را جستجو کند.

در این زمان است که اگر شما وب سایت داشته باشید و اصول فنی را رعایت کرده باشید ، به عنوان یک گزینه در روبروی فرد قرار خواهید گرفت .

 

5. به جای طراحی وبسایت از شبکه‌های اجتماعی استفاده می کنند

خب این بسیار عالی است . چون یکی از راه ها و اصول بازاریابی اینترنتی فعالیت در شبکه های اجتماعی است . اما چگونه مخاطبان خود در شبکه‌های اجتماعی را به مشتریان خود تبدیل کرده و اعتماد آنها را جلب می کنید؟

فعالیت تنها در شبکه های اجتماعی تضمین کننده فروش و کسب درآمد نیست و داشتن یک وب سایت حرفه‌ای که اطلاعات محصولات شما را به مخاطبان شما نمایش دهد ، می تواند بسیار مفید بوده و اعتماد آنها را جلب و تبدیل به مشتری بالقوه کند .

 

6. زمان کافی برای نگهداری و مدیریت وب سایت ندارم

آیا زمان کافی برای درست کردن یک قهوه یا چک کردن پیام های تلگرام  یا چک کردن اینستاگرام خود را ندارید ؟

مدیریت یک وبسایت همین میزان وقت را از شما خواهد گرفت . البته به جز موارد چک کردن تلگرام و اینستاگرام که زمان بیشتری را از شما می‌گیرد .

در نهایت باید اینگونه بگویم که اگر همچنان شما وقت کافی برای مدیریت وبسایت ندارید ، سایت هایی هستند که این کار را برای شما به نحو احسنت انجام می‌دهند .

 

دیگر چه بهانه ای برای عدم ورود به این بازار فوق العاده باقی می ماند؟

COMMENTS

 • user image
  1399/7/10
  نادر فخرایی

  خیلی ممنون ، عالیه
  موفق باشی

 • A PHP Error was encountered

  Severity: Core Warning

  Message: PHP Startup: Unable to load dynamic library 'mysql.so' (tried: /opt/alt/php72/usr/lib64/php/modules/mysql.so (/opt/alt/php72/usr/lib64/php/modules/mysql.so: cannot open shared object file: No such file or directory), /opt/alt/php72/usr/lib64/php/modules/mysql.so.so (/opt/alt/php72/usr/lib64/php/modules/mysql.so.so: cannot open shared object file: No such file or directory))

  Filename: Unknown

  Line Number: 0

  Backtrace: